Zaman Yönetimi

Aşağıda ki gerçek hikâye Kellogg Business Show’da (Northwestern Üniversitesi) Is İdaresi master öğrencileri ile Zaman Yönetimi dersi profesörü arasında geçer:


Profesör sınıfa girip karsısında duran dünyanın en seçilmiş öğrencilerine kısa bir süre baktıktan sonra, "Bu gün Zaman Yönetimi konusunda deneyle karisi bir sınav yapacağız" dedi. Kürsüye yürüdü, kürsünün altından kocaman bir kavanoz çıkarttı. Arkadan, kürsünün altından bir düzine yumruk büyüklüğünde tas aldı ve tasları büyük bir dikkatle kavanozun içine yerleştirmeye başladı.
Kavanozun daha başka tas almayacağına emin olduktan sonra öğrencilerine döndü ve "Bu kavanoz doldu mu?" Diye sordu.
Öğrenciler hep bir ağızdan "Doldu" diye cevapladılar.
Profesör "Öyle mi?" dedi ve kürsünün altına eğilerek bir kova mıcır çıkarttı. Muciri ka-vanozun ağzından yavaş yavaş döktü. Sonra kavanozu sallayarak mucirin tasların arasına yerleşmesini sağladı.
Sonra öğrencilerine dönerek bir kez daha "Bu kavanoz doldu mu?" diye sordu.
Bir öğrenci "Dolmadı herhalde" diye cevap verdi.
"Doğru" dedi profesör ve gene kürsünün altına eğilerek bir kova kum aldı ve yavaş yavaş tüm kum taneleri taslarla mıcırların arasına nüfuz edene kadar döktü.
Gene öğrencilerine döndü ve "Bu kavanoz doldu mu?" Diye sordu.
Tüm sınıftakiler bir ağızdan "Hayri" diye bağırdılar.
"Güzel" dedi profesör ve kürsünün altına eğilerek bir sürahi su aldı ve kavanoz ağzına ka¬dar doluncaya dek suyu boşalttı.
 

Sizin için buradayız, bizimle iletişime geçin

Hizmetlerimiz ve fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi için lütfen Bize Danışmaktan çekinmeyin.

Sizi Arayalım